movie scene
Het laatste filmnieuws bekijk je natuurlijk op MovieScene!
- Recensies » Bioscoop
- 26-09-2008
- Geplaatst door Aant-Jelle Soepboer
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull - recensie
Voor de vierde maal kruipt Harrison Ford in de huid van de beroemde archeoloog en avonturier Indiana Jones. Na de heilige graal en de ark des verbonds terug te hebben gevonden staat Ford nu voor de taak om de Russische wereldheerschappij te voorkomen.
Na vijf minuten ziet Indiana Jones al in dat Russen bevechten en kristallen schedels uit oeroude tempels onderzoeken "Niet meer zo makkelijke als vroeger" gaat. Toch slaagt Dr. Jones er in om de meest bizarre ongelukken en knokpartijen met dodelijk gemak te overleven.
Mysteries en keiharde actie
Een vierde deel wekt misschien het idee dat er weinig nieuws onder de horizon is en in zekere zin klopt dit ook. Het oude recept is namelijk geenszins veranderd en de combinatie van spannende mysteries en keiharde actie blijkt nog steeds te werken. Er zijn echter een aantal kleine nieuwtjes. Een oude bekende van Indi, Marion Ravenwood, blijkt niet alleen een bekende maar ook de moeder van Indi's zoon te zijn. Henry 'mutt' Jones III heeft net als zijn vader een voorliefde voor avontuur en schroomt dan ook niet om met zijn motorfiets de universitaire bibliotheek in puin te leggen.
Tarzan
Ingewikkelde mysteries die wel erg moeiteloos worden ontrafeld, een Tarzan waardige liaan-slinger scène en aantal vervelende knaagdieren maken deel vier wel erg laagdrempelig voor een George Lucas en Steven Spielberg creatie. De scène waarin een gigantisch felverlicht ruimteschip opstijgt uit een Maya complex is erg futuristisch en ongeloofwaardig, zelfs voor een Indiana Jones film. Het idee om de film toegankelijk te maken voor een groot publiek heeft dus duidelijk ook een keerzijde. Of we in de toekomst nog iets zullen horen van Ford of Jones durf ik niet te zeggen, de slotscène biedt de mogelijkheid voor een vervolg wel.
Om alles even kort samen te vatten: een vermakelijke film en tevens een leuk vierde deel. Grafisch gezien is de film beter dan zijn voorgangers, inhoudelijk kan hij echter net niet tippen aan de drie voorgaande delen.
Ons oordeel:
-
Speelduur:
122 minuten
Gerelateerde berichten:
Tags: Cate Blanchett, Harrison Ford, Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, Karen Allen, Ray Winstone, Shia LaBeouf, Steven Spielberg
Word lid van MovieScene en blijf altijd op de hoogte van het laatste film nieuws en leuke prijsvragen!
REGISTREREN
INLOGGEN
NIEUWSBRIEF
Meld je aan voor de MovieScene nieuwsbrief en ontvang het laatste movienieuws
WINNEN
UITGELICHT
BEST GELEZEN
LAATSTE REACTIES
-
Remco
Harrelson ziet er lachen uit als gangste... -
Francis
Deze trailer is veel beter dan de teaser... -
Francis
Het wordt sowieso een leuke film, maar e... -
Remco
Een schitterend geschiedenisverhaal, dat... -
Remco
Een regisseur die ik sterk vond met zijn... -
Remco
Ik ook. Ik ben ook benieuwd hoe Ruffalo ... -
Remco
Aronofsky en Crowe: Twee van mijn favori...
Girlscene
Ze
Fashionscene
Beautyscene
Shopscene
FashionsceneTV
Shopgids
Good2b
Chicklit
24H Beauty deal







.jpg&w=138&h=138)











.jpg&w=100&h=100)


REACTIES
Je bent nog niet ingelogd. Log in of maak een nieuw account om een reactie te plaatsen.