movie scene
Het laatste filmnieuws bekijk je natuurlijk op MovieScene!
- Recensies » Dvd & blu-ray
- 11-02-2010
- Geplaatst door Steven Kraan
Piano Forest - dvd recensie
Shûhei en Kaï, twee jongens op een middelbare school met elk een totaal verschillende afkomst maar met de piano als beider passie. Piano Forest (Piano no mori) is een speelse film over muziek, vriendschap en idealen.
Shûhei is een intelligente jongen met als droom ooit een groot pianist te worden, net als zijn vader. Door een verhuizing komt hij op een nieuwe school waar zijn 'hobby' niet meteen wordt gewaardeerd. Sterker nog, als ontgroening moet hij op de mysterieuze piano spelen in het lokale bos. Een piano waar geen geluid uit komt. Klasgenoot Kaï, een straatschoffie, kent deze piano maar al te goed, en krijgt er als enige wèl geluid uit. Een vriendschap bloeit op tussen de twee buitenbeentjes, in het begin vooral dankzij hun voorliefde voor de piano. Shûhei leert weer plezier te krijgen in het spelen en Kaï leert andersom dat je zonder techniek nooit verder kan komen. Een Nationaal Piano Concours zou hun vriendschap wel eens in de weg kunnen komen te staan.

Madhouse
Piano Forest van regisseur Masayuki Kojima is afkomstig uit de grote Madhouse studio, waar ook prachtige films werden gemaakt zoals Perfect Blue, The Girl Who Leapt through Time en Paprika. Piano Forest staat vergeleken met deze titels makkelijk een tree lager. Desalniettemin is Piano Forest een aangename, vooral lieve film geworden. Het gegeven van een opbloeiende vriendschap tussen twee tegenpolen is niet bijster origineel. Gelukkig bezit deze film genoeg eigenzinnige elementen om te voorkomen dat je dit alles al eerder hebt gezien. Zoals bijvoorbeeld de voice-over van Shûhei, die van hem een veel gelaagder persoon maakt en de toeschouwer zo kan meevoeren in de gedachten en gevoelens van deze jongen. Ook de scènes in het klaslokaal waarin de jongens elkaar pesten en opscheppen over het formaat van hun piemel, geven de film een natuurgetrouwe/herkenbare sfeer mee. De film is over het algemeen niet uitzonderlijk in animatie en vrij rechttoe rechtaan. Er zitten echter een aantal prachtige, vindingrijke beelden in die door de verdere sobere aanpak juist weer opvallen.
Extra's
Deze dvd bevat geen extra's

Conclusie
Piano Forest is geen hoogvlieger, maar dat neemt niet weg dat het een aangename film is. De animatie is degelijk, het verhaal is simpel en de wijze lessen komen als natuurlijk en nergens als geforceerd, over. Dit alles maakt Piano Forest tot een ideale film voor de semi-muziekliefhebber om op een regenachtige zondagmiddag te bekijken.
Film: ![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Extra's: ![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
| Titel: | Piano Forest | ![]() ![]() |
| Genre: | Animatie, Drama | |
| Regie: | Masayuki Kojima | |
| Cast: | Aya Keto, Ryûnosuke Kamiki, Hiroyuki Amano, e.a. | |
| Te koop: | 1 februari 2010 | |
| Trailer: | - |
Gerelateerde berichten:
Word lid van MovieScene en blijf altijd op de hoogte van het laatste film nieuws en leuke prijsvragen!
REGISTREREN
INLOGGEN
NIEUWSBRIEF
Meld je aan voor de MovieScene nieuwsbrief en ontvang het laatste movienieuws
WINNEN
UITGELICHT
BEST GELEZEN
LAATSTE REACTIES
-
Remco
Harrelson ziet er lachen uit als gangste... -
Francis
Deze trailer is veel beter dan de teaser... -
Francis
Het wordt sowieso een leuke film, maar e... -
Remco
Een schitterend geschiedenisverhaal, dat... -
Remco
Een regisseur die ik sterk vond met zijn... -
Remco
Ik ook. Ik ben ook benieuwd hoe Ruffalo ... -
Remco
Aronofsky en Crowe: Twee van mijn favori...
Girlscene
Ze
Fashionscene
Beautyscene
Shopscene
FashionsceneTV
Shopgids
Good2b
Chicklit
24H Beauty deal








.jpg&w=138&h=138)











.jpg&w=100&h=100)


REACTIES
Je bent nog niet ingelogd. Log in of maak een nieuw account om een reactie te plaatsen.