movie scene
Het laatste filmnieuws bekijk je natuurlijk op MovieScene!
- Nieuws
- 04-01-2011
- Geplaatst door Dries Thomas
James Franco wil literaire meesterwerken verfilmen
James Franco wil het werk van William Faulkner en Cormac McCarthy verfilmen.
De 32-jarige James Franco is een bezige bij. Terwijl hij de ene acteeropdracht na de andere accepteert, volgt hij ook nog lessen aan Yale University. Maar dat blijkt nog niet voldoende te zijn, want nu wil Franco ook zijn schouders zetten onder twee prestigieuze projecten. De acteur wil zelf het werk van de bekende schrijvers William Faulkner en Cormac McCarthy verfilmen.
Franco, die als regisseur slechts een handvol films op zijn naam heeft staan, wil graag de romans As I Lay Dying van Faulkner en Blood Meridian van McCarthy naar het witte doek brengen. Zowel Faulkner als McCarthy is niet de eerste de beste schrijver. Faulkner won in 1949 de Nobelprijs voor de Literatuur en heeft verder ook twee Pulitzer Prizes op zijn palmares. As I Lay Dying was zijn vijfde roman en wordt beschouwd als een literair meesterwerk. Dat laatste geldt ook voor Blood Meridian van McCarthy, die eveneens in het bezit is van een Pulitzer Prize. McCarthy kwam de laatste jaren meermaals in de aandacht door de verfilmingen van zijn romans No Country For Old Men en The Road. Hij wordt bovendien vaak vergeleken met Faulkner.
Voorlopig is het niet duidelijk of de films er meteen zullen komen. Franco schreef zelf scenario's gebaseerd op de boeken, maar is nu druk bezig met het bemachtigen van de filmrechten. Maar criticasters vragen zich af of de jonge acteur wel de juiste persoon is voor de regie. Hij beschikt over niet veel ervaring en de verhalen van Faulkner als McCarthy staan bovendien bekend als moeilijk verfilmbaar. Maar voor Franco is geen uitdaging groot genoeg.
De acteur zal binnenkort in Nederland te zien zijn in 127 Hours, een film van Danny Boyle waarvoor hij eind vorig jaar een Golden Globe-nominatie ontving. Verder worden ook Howl, Your Highness en Rise Of The Apes dit jaar in de bioscoop verwacht.
Gerelateerde berichten:
Tags: 127 Hours, As I Lay Dying, Blood Meridian, Cormac McCarthy, Danny Boyle, Howl, James Franco, No Country For Old Men, Rise Of The Apes, The Road, William Faulkner, Your Highness
Word lid van MovieScene en blijf altijd op de hoogte van het laatste film nieuws en leuke prijsvragen!
REGISTREREN
INLOGGEN
NIEUWSBRIEF
Meld je aan voor de MovieScene nieuwsbrief en ontvang het laatste movienieuws
WINNEN
UITGELICHT
BEST GELEZEN
LAATSTE REACTIES
-
mutijn
Wordt weer een geweldige film met Leonar... -
mutijn
Kijk hier érg naar uit! -
mutijn
Pas deel 1 en 2 gezien, waren opzich bes... -
Frank55
Wat een film, een genot om te zien, in h... -
Frank55
dat belooft een geweldige film te worden -
Remco
Hoe zit dat in die serie dan Tom? Die ke... -
Remco
Dat kan wel interessant worden. Ik dacht...
Girlscene
Ze
Fashionscene
Beautyscene
Shopscene
FashionsceneTV
Shopgids
Good2b
Chicklit
24H Beauty deal



















.jpg&w=100&h=100)

REACTIES
Je bent nog niet ingelogd. Log in of maak een nieuw account om een reactie te plaatsen.