movie scene
Het laatste filmnieuws bekijk je natuurlijk op MovieScene!
- Specials » Columns
- 13-02-2012
- Geplaatst door Laura Kempenaar
Laura: Dierenmanieren

Scènes die mij op het netvlies gebrand staan, gaan namelijk eigenlijk altijd over dieren. Niet de schattige Willie Nelson uit Our Idiot Brother of de vrolijke dolfijn Winter uit The Dolphin’s Tale, maar akelige zaken zoals het hanengevecht in The Rum Diary en die niet te missen val van volbloedpaard Joey in War Horse.
Ik kreeg het echt even te kwaad toen ik in de bioscoop moest toezien hoe Joey zijn hoefjes uit zijn lijf rende door het slagveld, om vervolgens geheel gewikkeld in prikkeldraad ten val te komen. Ik ben dan ook erg blij dat ik een techniek heb ontwikkeld om niet met uitgelopen eyeliner de zaal te hoeven verlaten. Het fijne aan in 2012 naar de bioscoop gaan, is namelijk dat je bij films keihard kunt denken: ‘Dit is computer, dit is computer’.
.jpg&h=375&w=600)
En dat is dan ook precies wat ik riep toen ik in Pathé zat. Niet hardop gelukkig, maar ik liet mijn hersenen daar wel zo hard op concentreren, dat ze even vergaten wat mijn ogen zagen. Waarom ik niet gewoon wegkeek, dat weet ik ook niet. Misschien wilde de dierenbeschermer in mij toch zien of het wel echt ‘computer’ was.
Enige tijd geleden zag ik The Rum Diary en dat was andere koek. Alles in de hanengevechtscenes wijst erop dat er echte twee mannelijke kippen met elkaar in gevecht zijn geweest. Niks slimme koppen, creatieve breinen en machines, maar slechts twee vogels die hun oerinstincten volgen en een camera om dat vast te leggen.

Vind ik het nu minder erg om naar die scenes te kijken als ik de blu-ray bekijk? Ik ben bang van niet. Die arme hanen hebben immers alsnog de stress van het gevecht moeten verduren en dan ook nog al die mensen die ze ridderlijke pakjes aan moesten trekken.
Het zou dan misschien zonde zijn voor de rauwheid van de film om CGI te gebruiken, want je ziet het er altijd aan af. Maar toch had ik dat liever gezien. Op mij maakt het in ieder geval net zoveel indruk, want ondanks de techniek krijg ik steeds weer de kriebels als ik aan dat ene moment in War Horse denk.
Tags: a dolphin's tale, black beauty, Marley & Me, Our Idiot Brother, The Lion King, The Rum Diary, War Horse
Like MovieScene op facebook
REACTIES

Word lid van MovieScene en blijf altijd op de hoogte van het laatste film nieuws en leuke prijsvragen!

SHOPTOPPERS
WINNEN
UITGELICHT
BEST GELEZEN
LAATSTE REACTIES
-
ijsmummie
Wauuuuuw wat veel goeie films zit ertuss... -
ijsmummie
He he eindelijk op bluray , mooi voor mi... -
cobrastyle
😍 -
ijsmummie
Oooo wauw die wil graag zien , ik wist ... -
Puzzcat4life
Omg omg Ik wil zo graag naar Endgame! I... -
cobrastyle
Jaaa tof! -
paulmach
The Shining van Kubrick! Fantastische fi...
Je bent nog niet ingelogd. Log in of maak een nieuw account om een reactie te plaatsen.