movie scene
Het laatste filmnieuws bekijk je natuurlijk op MovieScene!
- Specials » Columns
- 21-01-2013
- Geplaatst door Peter Koelewijn
Column: Ubisoft en haar filmstrategie


Financieel was de film niet een heel groot succes, vandaar dat Ubisoft met hun volgende ronde gamefilms meer touwtjes in handen wil hebben. Sterker nog, menig studio wees ze de deur vanwege de onnatuurlijke hoeveelheid creatieve controle die ze willen hebben. Toch lijken de verfilmingen van Assassin’s Creed, Splinter Cell en Ghost Recon nu stevig in het pre-productiezadel te zitten. New Regency helpt Ubisofts speciale filmafdeling (ja die hebben ze) verder met de Hollywood-rompslomp.

Ik snap wel waarom er van deze games zo nodig films gemaakt moeten worden. Ze bevatten veel verhaal, aanzienlijk meer dan Prince of Persia ooit had. Assassin’s Creed heeft zelfs een overkoepelend plot dat een hele franchise kan voeden, al moet ik daar wel bij zeggen dat die in de hoogtijdagen van de Da Vinci Code bedacht is en dat de gemiddelde filmganger daar onderhand op uitgekeken is. Splinter Cell en Ghost Recon dragen daarentegen allebei de Tom Clancy naam, een oude bekende die Hollywood in het verleden geen windeieren gelegd heeft.

Op het eerste gezicht lijkt het alsof de gamestudio overdreven beschermend is tegenover zijn franchises en arrogant strijd voert door zich in het succesvolle Hollywood-systeem te wurmen. Maar ik kan het wel begrijpen. Ik ben er nog steeds van overtuigd dat gameverfilmingen, net als comicfilms, een heel lucratief genre kan worden. Helaas hoef ik geen Wikipedia of IMDb op te starten om voorbeelden te vinden van slechte eindproducten. Silent Hill: Revelations en Battleship (is ook technisch een spel) waren twee van de slechtste films van 2012. Daarbij vergeleken is Prince of Persia een Raiders of the Lost Ark.
Ubisoft staat al jaren aan de top qua innovatieve speluitgevers. Ik heb er vertrouwen in dat ze weten wat ze doen met dit Hollywood-uitstapje. Het nieuws dat Michael Fassbender voor Assassin’s Creed is bevestigd en Tom Hardy voor Splinter Cell, helpt ook een beetje mee.
Tags: Assassin’s Creed, Battleship, column, game, Ghost Recon, New Regency, Prince Of Persia, Prince of Persia: The Sands of Time, Silent Hill: Revelations, Splinter Cell, Ubisoft
Like MovieScene op facebook
REACTIES

Word lid van MovieScene en blijf altijd op de hoogte van het laatste film nieuws en leuke prijsvragen!

SHOPTOPPERS
WINNEN
UITGELICHT
BEST GELEZEN
LAATSTE REACTIES
-
ijsmummie
Wauuuuuw wat veel goeie films zit ertuss... -
ijsmummie
He he eindelijk op bluray , mooi voor mi... -
cobrastyle
😍 -
ijsmummie
Oooo wauw die wil graag zien , ik wist ... -
Puzzcat4life
Omg omg Ik wil zo graag naar Endgame! I... -
cobrastyle
Jaaa tof! -
paulmach
The Shining van Kubrick! Fantastische fi...
Je bent nog niet ingelogd. Log in of maak een nieuw account om een reactie te plaatsen.