Deze sites vind je misschien ook leuk Fashionscene.nl, Chicklit.nl, en meer

Meer sites die je misschien ook leuk vindt

Girlscene Ze
Fashionscene Beautyscene
Shopscene FashionsceneTV
Shopgids Good2b
24H Fashion deal Girlslovedeals
Chicklit 24H Beauty deal
  • Nieuws
Star Wars films opnieuw in bioscoop in 3D

Star Wars films opnieuw in bioscoop in 3D

En weer heeft George Lucas een idee om zijn Star Wars koe verder uit te melken door het naar 3D te converteren en opnieuw in de bioscopen uit te brengen.

Star Wars 3DEerst kwamen de oude films digitaal bewerkt opnieuw in de bioscoop. Ook Nederland mocht daar aan geloven. Dus in 2012 kunnen we hoogstwaarschijnlijk ook verwachten dat George Lucas ook in Nederland zijn naar 3D geconverteerde Star Wars-films in de bioscopen verschijnen. Tot nu toe staat de conversie alleen maar gepland voor Amerika, waar in 2012 eerst The Phantom Menace in 3D zal verschijnen, en daarna respectievelijk de andere delen.

In eerste instantie kwam er al in 2008 een bericht vanuit Lucasfilms dat Jeffrey Katzenberg bevestigde dat er een 3D conversie aan zat te komen. Technologie zou beschikbaar zijn en A New Hope zou de eerste film zijn die aan de conversie zou moeten geloven. Toch werden die conversies niet gemaakt, maar zijn de plannen sinds de revolutie van James Cameron gewijzigd.

Toch zal menigeen ernstig twijfelen over het nut van deze conversie. Immers, vrijwel elke film die geschoten was in 2D en daarna werd geconverteerd naar de op volle toeren draaiende hypemachine werd omwille van die conversie negatief beoordeeld. Clash Of The Titans zag er niet mooier uit, The Last Airbender was beter afgeweest zonder 3D en ook Alice In Wonderland kreeg geen meerwaarde door het te converteren.

Toch zeggen de productieleden van Star Wars dat het wel echt kwalitatief hoogstaand wordt. Ten eerste omdat ook James Cameron zijn Titanic gaat converteren. Dat is de man die met Avatar zoveel faam wierf met zijn nieuwe 3D technologie. Het is dan ook denkbaar dat Star Wars dezelfde technologie gaat gebruiken als James Cameron met zijn Titanic.

De woordvoerster van Lucasfilm Lynne Hale beaamt in ieder geval de zorg en precisie waarmee ze te werk willen gaan: "The process is really extensive, and we want to make sure each of the films gets the attention it needs, so we're not ready to talk about the release patterns of the other films." Ook de persoon verantwoordelijk voor de conversie heeft zijn sporen al ruimschoots verdiend in special effects. John Knoll is namelijk naast mede-ontwikkelaar van Adobe Photoshop ook visual effects supervisor van Industrial Light & Magic.

De kwaliteit zit dan waarschijnlijk wel goed. Rest de vraag wel of het publiek werkelijk bereid is om geld uit te geven aan nog een keer Star Wars. En dan te bedenken dat de nieuwere Star Wars films (Episode 1 t/m 3) nogal wat kritiek te verduren kregen.

REACTIES

Je bent nog niet ingelogd. Log in of maak een nieuw account om een reactie te plaatsen.

Volg ons

Word lid van MovieScene en blijf altijd op de hoogte van het laatste film nieuws en leuke prijsvragen!

REGISTREREN INLOGGEN

NIEUWSBRIEF

Meld je aan voor de MovieScene nieuwsbrief en ontvang het laatste movienieuws

Please don't insert text in the box below!

SHOPTOPPERS

  • The King's Speech

    €9,99The King's Speech

  • Mass Effect 3

    €59,99Mass Effect 3

  • Game Of Thrones - Seizoen 1

    €37,99Game Of Thrones - Seizoen 1

UITGELICHT

  • Wat is de meest favoriete bioscoop? Wat is de meest favoriete bioscoop?
  • 25 jaar Married With Children; een terugblik 25 jaar Married With Children; een terugblik
  • Het geheim van The Avengers is de Hulk Het geheim van The Avengers is de Hulk
  • De thuisbioscoop van Philip Neijenhuys De thuisbioscoop van Philip Neijenhuys
This site is a division of Yourscene.nl