movie scene
Het laatste filmnieuws bekijk je natuurlijk op MovieScene!
- Nieuws » Nieuwsberichten
- 15-02-2011
- Geplaatst door Dries Thomas
Achter de schermen bij IMDb
De Amerikaanse zender KTLA bracht een bezoekje aan de kantoren van IMDb.
Wie kent de filmwebsite niet? De Internet Movie Database (IMDb) is online de grootste bron aan filminformatie. De site bestaat al sinds 1990 en verzamelt dus al meer dan 20 jaar filmcredits, biografieën en andere trivia. In 1998 nam Amazon.com de databank over en werd IMDb een professionele onderneming. De site breidde uit, kreeg reclame-inkomsten en werd vertaald in onder meer het Duits, Frans en Spaans.
Maar soms slaat IMDb de plank ook wel eens mis. Zo stond er vorige week op de website te lezen dat The King's Speech een Oscar had gewonnen in de categorie Beste Muziek. Eigenaardig, want de Academy Awards worden pas op 27 februari uitgereikt. Het kleine foutje werd amper opgemerkt en is vermoedelijk niet meer dan een menselijke vergissing. Maar wiens menselijke vergissing? Wie zijn de mensen achter het succesvolle en populaire IMDb?
Die vraag stelde ook de Amerikaanse zender KTLA zich. De nieuwsredactie bracht een kort maar bondig bezoek aan de kantoren van de filmsite. Volgens de nieuwspresentator gaat het om een primeur, want nooit eerder kregen journalisten een blik achter de schermen van IMDb.
Tags: IMDb, The King's Speech
REACTIES

Word lid van MovieScene en blijf altijd op de hoogte van het laatste film nieuws en leuke prijsvragen!

SHOPTOPPERS
WINNEN
UITGELICHT
BEST GELEZEN
LAATSTE REACTIES
-
ijsmummie
Wauuuuuw wat veel goeie films zit ertuss... -
ijsmummie
He he eindelijk op bluray , mooi voor mi... -
cobrastyle
😍 -
ijsmummie
Oooo wauw die wil graag zien , ik wist ... -
Puzzcat4life
Omg omg Ik wil zo graag naar Endgame! I... -
cobrastyle
Jaaa tof! -
paulmach
The Shining van Kubrick! Fantastische fi...
Je bent nog niet ingelogd. Log in of maak een nieuw account om een reactie te plaatsen.